2026-02-12 12:11:45, 381 ნახვა
მაჭარაშვილი - ეუთო-ს ობიექტური დასკვნა დიფ სთეითმა თავზე გადაახია
უსამართლო გადაწყვეტილებებს იღებდნენ. ეუთო/ოდირი საქართველოში არაერთხელ ჩამოსულა, არაერთხელ ყოფილა უსამართლო კრიტიკის მსხვერპლი - ამის შესახებ, ივანიშვილის წარმომადგენელმა გურამ მაჭარაშვილმა განაცხადა.
„უსამართლო გადაწყვეტილებებს იღებდნენ. ეუთო/ოდირი საქართველოში არაერთხელ ჩამოსულა, არაერთხელ ყოფილა უსამართლო კრიტიკის მსხვერპლი. ეუთო-ოდირმა საპარლამენტო არჩევნებზე ობიექტური დასკვნა დაწერა და „დიფ სთეითმა“ ეს ობიექტური რეალობა თავხე გადაახია. შემდეგ, იძულებული გახდნენ, საქართველოში დაგეგმილი ვიზიტი გადაედოთ და ა.შ. გენერალური მდივანიც კი უსამართლო კრიტიკის ობიექტი გახდა. ახლა რა უნდა გვიკვირდეს? – ხელისუფლებას პრინციპულად დგომა ისევ მოუწევს, რადგან ასეთი სახის ორგანიზაციებს არ უნდა შევუშინდეთ. ნარატივი ჩამოვალთ, შეგამოწმებთ, მგონი, უკვე ათჯერ შეგვამოწმეს და აქეთ იღებენ კონსულტაციებს იმ კანონმდებლობის მიღებისთვის, რის გამოც ჩვენ გვაკრიტიკებდნენ, „გამჭვირვალობის შესახებ“ კანონს ვგულისხმობ“, – განაცხადა მაჭარაშვილმა.