2026-02-09 14:28:27, 390 ნახვა
ქუთაისის კლინიკაში ექიმმა დაზიანებები მიიყენა, გამოძიება თვითმკვლელობამდე მიყვანის მუხლით დაიწყო
ქუთაისის კლინიკა უნიქალ მედიში მომხდარ შემთხვევაზე, სადაც ექიმმა დანით მრავლობითი დაზიანებები მიიყენა, შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გამოძიება 115-ე მუხლით დაიწყო, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულისხმობს. ინფორმაცია ფორმულას შსს-ში დაუდასტურეს. TV პირველთან თვითმხილველები ამბობენ, რომ ექიმის მიერ ცივი იარაღით მრავლობითი დაზიანებების მიყენებას წინ, სავარაუდოდ, კლინიკის დირექტორთან კახა ნურალიძესთან კონფლიქტი უძღოდა. იქ მომუშავე ერთ-ერთი თანამშრომლის თქმით, დირექტორის მხრიდან ქალების შევიწროება სისტემურ ხასიათს ატარებდა და ამის შესახებ არაერთხელ მიმართა კლინიკის დამფუძნებლებს, რომ კახა ნურალიძე გაეთავისუფლებინათ. "რამდენიმე კვირის წინ დამირკა თვითონ [დაშავებულმა ქალმა], როგორც დამფუძნებელი ამოდი და რამე ზომები მიიღეთ. ეს კაცი [კახა ნურალიძე] სიცოცხლეს გამომასალმებსო. მე თვითონ იმიტომ არ მოვედი აქ, რომ მეც ანალოგიურ მდგომარეობაში ვყავდი. [...] რამდენიმე თვეა, დამფუძნებლებთან ვცდილობთ, ეს კაცი გაუშვან თანამდებობიდან, თუმცა რეაგირება არ იყო", - აღნიშნავს თანამშრომელი. სამედიცინო დაწესებულებაში ამჟამად საგამოძიებო მოქმედებები მიმდინარეობს. კლინიკის დირექტორს მომხდართან დაკავშირებით განცხადება ჯერჯერობით არ გაუკეთებია.