2025-04-03 19:25:28, 70040 ნახვა
ჩვენი ერთობა მთავარი იარაღია - 8 აპრილს მედიის სოლიდარობის მარში გაიმართება
არ იქნება მედია - არ იქნება თავისუფალი სიტყვა, სიმართლე და სამართლიანობა. ბოლო პერიოდში უპრეცედენტო მასშტაბის შეტევამ მედიაორგანიზაციები გაქრობის საფრთხის წინაშე დააყენა. შემზღუდავი კანონები, პოლიტპატიმარი ჟურნალისტები, ცემა, მუქარა, ცენზურა, დევნა ქართული მედიის ყოველდღიურობა გახდა. ამ რთულ გზაზე თავისუფალი სიტყვისა და სიმართლისთვის ბრძოლას ვირჩევთ. არ ვაპირებთ გაჩუმებას და გაჩერებას. თუმცა თავისუფალი მედიისთვის ბრძოლა მხოლოდ ჟურნალისტების საქმე არ არის და მისი გაქრობით თითოეული მოქალაქე დაზარალდება. ეს კარგად იცის საზოგადოებამ, რომელიც თვეებია, ქუჩაში იბრძვის დემოკრატიული ღირებულებებისთვის. ჩვენი ერთობა და სოლიდარობა მთავარი იარაღია მათ წინააღმდეგ, ვისაც ჩვენი გაჩუმება და ხმის ჩახშობა სურს. შემოგვიერთდით სამშაბათს, 8 აპრილს, 20:00 სთ-ზე, ფილარმონიასთან და მარშით გავემართოთ რუსთაველისკენ,