2020-11-22 09:58:59, 39484 ნახვა
თბილისში ყველა უბანი დათვლილია - „ქართული ოცნების“ მაჟორიტარობის კანდიდატები ყველა ოლქში იმარჯვებენ
თბილისის რვა მაჟორიტარულ ოლქში ხმების დათვლის პროცესი დასრულდა. „ქართული ოცნების“ მაჟორიტარობის კანდიდატები ყველა ოლქში იმარჯვებენ. მთაწმინდა, კრწანისი – ბექა ოდიშარია („ქართული ოცნება“) 91.57% და შალვა შავგულიძე („ევროპული საქართველო“) 8.43%; ვაკე – ნოდარ ტურძელაძე („ქართული ოცნება“) 93.72% და ელენე ხოშტარია („ევროპული საქართველო“) 6.28%; საბურთალო – დავით სერგეენკო („ქართული ოცნება“) 89.92% და ალექსანდრე ელისაშვილი („მოქალაქეები“) 10.08%; ისანი – კახა კახიშვილი („ქართული ოცნება“) 92.15% და ხატია დეკანოიძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 7.85%; სამგორი – სოზარ სუბარი („ქართული ოცნება“) 88.68% და ლევან ხაბეიშვილი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 11.32%; დიდუბე, ჩუღურეთი – გიორგი ვოლსკი („ქართული ოცნება“) 89.95% და ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე („გირჩი“) 10.05%; ნაძალადევი – მიხეილ ყაველაშვილი („ქართული ოცნება“) 91.4% და შალვა ნათელაშვილი („ლეიბორისტული პარტია“) 8.6%; გლდანი – ლევან კობიაშვილი („ქართული ოცნება“) 89.36% და ნიკანორ მელია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 10.64%; ცნობისთვის საქართველოს მასშტაბით ამ დროისთვს დასათვლელია მხოლოდ ერთი მაჟორიტარული ოლქი.