2026-02-06 14:15:07, 425 ნახვა
პაპუაშვილი: დარწმუნებული ვარ, ქართული ბიზნესი ჭარბი მოგების ცდუნებას არ აჰყვება
დარწმუნებული ვარ, ქართული ბიზნესი ჭარბი მოგების ცდუნებას არ აჰყვება - თქვა ივანიშვილის პარლამენტის თავჯდომარემ, შალვა პაპუაშილმა ჟურნალისტებთან. "როდესაც ბიზნესს აქვს შექმნილი კარგი პირობები ბიზნესის საწარმოებლად და საქართველო ამ მხრივ არის ლიდერი, როდესაც მას სახელმწიფო, ხელისუფლება, კანონმდებლობა, საზოგადოება უქმნის პირობებს ბიზნესის საწარმოებლად იმიტომ, რომ არის დაბალი გადასახადები იმიტომ, რომ არის გასაგები კანონმდებლობა იმიტომ, არის სწრაფი სერვისები იმიტომ, რომ არის დაბალი კრიმინალური მდგომარეობა, ამ ყველაფრის გამო, რომ ბიზნესი კარგად ვითარდება და აქვს კარგი შემოსავალი, ნიშნავს, რომ ამავე დროს არის ბიზნესის სოციალური პასუხისმგებლობა და მე დარწმუნებული ვარ, რომ ქართული ბიზნესი სოციალური პასუხისმგებლობით იმოქმედებს და იქ, სადაც შეიძლება იყოს ჭარბი მოგების ცდუნება, ამ ცდუნებას არ აჰყვებიან და ის მოგება, რაც ბიზნესს ზოგადად უნდა ჰქონდეს, რა თქმა უნდა, მათი მოგებაა, თუმცა ჭარბი მოგებისკენ სწრაფვა, ეს არის სოციალური პასუხისმგებლობის არ გამოჩენა." - განაცხადა პაპუაშვილმა.