2026-02-02 00:10:27, 557 ნახვა
თეონა აქუბარდიას განცხადებით, კობახიძე ცრუობს, როდესაც ამბობს, რომ მას არასამთავრობო ორგანიზაციაში არ უმუშავია
ოპოზიციონერი პოლიტიკოსის, თეონა აქუბარდიას განცხადებით, ირაკლი კობახიძე ცრუობს, როდესაც ამბობს, რომ მას არასამთავრობო ორგანიზაციაში არ უმუშავია.
მე თავად ვიყავი ის პირი, რომელმაც ირაკლი კობახიძეს გაუფორმა კონტრაქტი 2012 წელს საქართველოს განვითარების კვლევით ინსტიტუტში იმისთვის, რომ მას სამართლებრივი ანალიზი დაეწერა მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანებების შესახებ იმ დრაკონული კანონის ირგვლივ.
ეს ანალიზი ჩვენ, მათ შორის, გავასაჯაროეთ „თბილისი მარიოტში“, სადაც, სხვათა შორის, ის არ მოვიდა ამ ღონისძიებაზე, მიუხედავად იმისა, რომ დასკვნა თავად დაწერა სხვა ექსპერტებთან ერთად, იმიტომ, რომ „ნაციონალური მოძრაობის“ დროს საშიში იყო კრიტიკული პოზიციის საჯაროდ გამოხატვა. ეს კიდევ ერთხელ აჩვენებს იმას, რომ ის არასამთავრობო სექტორში მუშაობდა და დღეს გატყუებთ, როდესაც ამბობს, რომ არასდროს ყოფილა არასამთავრობო ორგანიზაციის წევრი