2026-01-22 20:02:05, 531 ნახვა
გეგელია: ჩვენ მზად ვართ, „ქართული ოცნების“ ეს ფარსი წარმომადგენლები მხრებზე დავცეთ
„ჩვენ მზად ვართ, ეს ფარსი „ქართული ოცნების“ წარმომადგენლები შერცხვენილნი დავაყენოთ“, - განაცხადა „ლელო - ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, გრიგოლ გეგელიამ, სოციალურ მედიაში გამოქვეყნებულ პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის წერილზე პასუხის გაცემისას, რომელშიც მან ხაზი გაუსვა საჯარო დებატების საზოგადოებრივ ცხოვრებაში ხელახლა დანერგვის აუცილებლობას. გეგელიას თქმით, „ქართულ ოცნებას“ არ აქვს პასუხი საზოგადოების წინაშე არსებულ არცერთ კრიტიკულ კითხვაზე, რის გამოც წლების განმავლობაში თავს არიდებდა საჯარო დებატებს. გეგლიამ აღნიშნა, რომ რამდენიმე პოლიტიკური ოპონენტის დაპატიმრების, პოლიტიკურ პარტიებზე ზეწოლისა და მათი გაუქმების მცდელობების შესახებ საუბრის გათვალისწინებით, ასეთ ვითარებაში დებატების მნიშვნელობაზე საუბარი „კომიკური და სასაცილოა“. „ეს მთავრობა უკვე ექვსი წელია, რაც ნებისმიერი დემოკრატიული ფორმატისგან იმალება, რადგან მას არაფერი აქვს სათქმელი არცერთ კრიტიკულ საკითხზე, რომლებიც ასე აქტუალურია ჩვენი საზოგადოების ცხოვრებაში“. ამიტომ, დებატების შესახებ მათი წინადადება ძალიან კომიკურია, იმის გათვალისწინებით, რომ ისინი უკვე ექვსი წელია თავს არიდებენ დებატებს, დააკავეს მრავალი პოლიტიკური ოპონენტი, ებრძვიან პოლიტიკურ პარტიებს და გეგმავენ მათ გაუქმებას. ასეთ სიტუაციაში დებატებზე საუბარი კომიკურია და ღიმილს იწვევს. მთავრობა, რომელსაც დებატები სურს, ასე არ მოიქცეოდა. თუმცა, უნდა აღინიშნოს, რომ ეკონომიკურ და სოციალურ საკითხებზე, საგარეო პოლიტიკასა და ფუნდამენტურ საკითხებზე, რა თქმა უნდა, ჩვენ ყოველთვის მზად ვართ დებატებისთვის და ყოველთვის მზად ვართ, რომ „ქართული ოცნების“ ფარსისტული წარმომადგენლები შეარცხვინოთ. სწორედ ამიტომ არიან „ქართული ოცნების“ წარმომადგენლები ექვსი წლის განმავლობაში იმალებიან“, - განაცხადა გეგელიამ. გარდა ამისა, გეგელიამ ისაუბრა ოპოზიციურ პარტიებს შორის კოორდინაციაზე და აღნიშნა, რომ „ლელო - ძლიერი საქართველო“ ღიაა კოორდინაციისთვის, მაგრამ პარტიების გაერთიანება დღის წესრიგში არ დგას.