2026-01-14 15:11:48, 627 ნახვა
სეფაშვილი ირანზე: არ მაქვს დაწვრილებითი ინფორმაცია, თუ რა და როგორ მიმდინარეობს
არ მაქვს დაწვრილებითი ინფორმაცია, თუ რა და როგორ მიმდინარეობს - თქვა ივანიშვილის წარმომადგენელმა, ეკა სეფაშვილმა. "ძალადობა, ნებისმიერი ფორმით გამოვლენილი, იქნება ეს მომიტინგეების მხრიდან თუ სახელმწიფო სტრუქტურების მხრიდან გამოვლენილი, არის დაუშვებელი. მე ძალიან ვწუხვარ ირანელი ხალხის გამო და იმედს გამოვთქვამ, რომ ირანელი ხალხის ნების შესაბამისად გადაწყდება მათი ქვეყნის მომავალი. ვერ ვისაუბრებ ირანელი ხალხის მაგივრად. ირანში, დარწმუნებული ვარ, რომ არიან როგორც ხელისუფლების მომხრეები, ასევე მოწინააღმდეგეები. ვგმობ ნებისმიერი ტიპის ძალადობას რომელი მხრიდანაც არ უნდა იყოს განხორციელებული. მე არა მაქვს დაწვრილებითი ინფორმაცია იმის შესახებ, თუ რა და როგორ მიმდინარეობს [ირანში]. - თქვა ეკა სეფაშვილმა. ირანის დედაქალაქ თეირანსა და ქვეყნის სხვა ქალაქებში მზარდი ინფლაციისა და ეროვნული ვალუტის კოლაფსის ფონზე საპროტესტო აქციები 29 დეკემბერს დაიწყო. მას შემდეგ ქვეყანაში საპროტესტო აქციები უწყვეტად, უკვე ორი კვირაა გრძელდება.