2026-01-12 19:43:24, 620 ნახვა
ვოლსკი - ირაკლი ღარიბაშვილის დაკავება ჩემთვის პირადი ტრაგედიაა
ირაკლი ღარიბაშვილის პატიმრობის შესახებ ინფორმაცია მორალურად მძიმე მოსასმენი იყო, – ამის შესახებ პარლამენტის ვიცე-სპიკერმა, გია ვოლსკიმ განაცხადა. მისივე თქმით, ბიძინა ივანიშვილისთვისაც რთული წარმოსადგენი იყო, რომ ღარიბაშვილი გადადგამდა იმ პრინციპების საწანააღმდეგო ნაბიჯებს, რომლითაც თავად ივანიშვილი დაბრუნდა პოლიტიკაში. „ჩემი დამოკიდებულება პირადად ირაკლის და მისი ოჯახის მიმართ ყოველთვის იყო თბილი, მეგობრული. მასთან ბევრი საქმიანი საუბარი მქონია, ბევრი პოზიტიური განვითარება მახსოვს. ჩემთვის ეს პირადი ტრაგედიაა, გუნდისთვის ტრაგედიაა. ეს დანაშაული თუკი არსებობს და, მით უმეტეს, მან აღიარა, მისასალმებელია, თუმცა თავად დანაშაული ძალიან მძიმეა. სამართლებრივად არ ვიცი, როგორ შეფასდება, მე არ ვარ არც პროკურორი და არც მოსამართლე, მაგრამ მორალურად საკმაოდ მძიმეა მოსასმენადაც და გასათავისებლადაც“, – განაცხადა ვოლსკიმ.