2025-12-19 15:05:21, 20439 ნახვა
ზელენსკიმ ალიევს უკრაინის მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა
უკრაინის პრეზიდენტმა ზელენსკიმ დაბადების დღეზე აზერბაიჯანელ კოლეგას, ალიევს, მილოცვის წერილი გაუგზავნა. „მე დიდად ვაფასებ თქვენს, როგორც აზერბაიჯანის პრეზიდენტის, პირად წვლილს ჩვენს ხალხებს შორის მეგობრობისა და უკრაინასა და აზერბაიჯანს შორის სტრატეგიული პარტნიორობის განმტკიცებაში... ეს პარტნიორობა ემსახურება შავი ზღვისა და კასპიის რეგიონში სამართლიანი მშვიდობის მიღწევის მიზანს, ასევე ენერგეტიკის, სავაჭრო, ეკონომიკური, ჰუმანიტარული და სხვა სფეროებში ურთიერთსასარგებლო თანამშრომლობის განვითარებას“, - აღნიშნა მან. გარდა ამისა, ზელენსკიმ მადლობა გადაუხადა მხარდაჭერისთვის, განსაკუთრებით ქვეყნის ენერგეტიკული სისტემის ობიექტების ექსპლუატაციისთვის გაწეული ჰუმანიტარული დახმარებისთვის, ირპინის ქალაქის აღდგენაში მონაწილეობისთვის და უკრაინელი ბავშვების რეაბილიტაციაში დახმარებისთვის (აზერბაიჯანის პრეზიდენტის ვებგვერდი (https://president.az/az/articles/view/70824)).